Yetişkin Atölyeleri

Kahramanın Yolculuğu Farkındalık Atölyesi

Hepimizin bir yazgısı var. Onu değiştiremeyiz belki

ama yazgımızı anlayıp, hayata gelme amacımızı açığa çıkarabiliriz.

Nasıl mı?

Sürekli dışarıyı ve diğerlerini izleyen gözlerimizi hikayemizin asıl kahramanına çevirerek.

Kahramanın Yolculuğu atölyesinde kendimizi hayatımızın baş kahramanı olarak incelemeye alıyoruz. Tıpkı bir yazarın karakterlerini incelediği titizlikle baş kahramanımızın derinliklerine inip; tepkilerinin, davranış kalıplarının ve ezberlerinin gerisinde ne olduğunu çözmeye odaklanıyoruz.

Onun temel meselesini anladıktan sonra da yolunu açacak, ilerleme arzusunu alevlendirecek ve onu bir adım ileriye taşıyacak olan hedefleri, seçimleri ve kararları açığa çıkarıyoruz.

Kendimizi bir hikayenin baş kahramanı olarak konumlandırmak hayatımızda sihirli bir dokunuş etkisi yapıyor. Çünkü bu bakış açısı değişikliği araya mesafe koyuyor. Kendimiz hakkında zorlanmadan, yargılamadan, şefkatle ama tarafsız bir analiz yapabilmemize imkan sağlıyor. Kendimizi araştırırken, diğerlerini anlamanın yolu da açılıyor. Benden bize giden yol kolaylaşıyor.

Hikayecilik sıradan gördüğümüz şeylerin içindeki ışığı açığa çıkarmaktır. Çünkü yaşamın ışığı rutine binmiş hayatlarımızın gerisinde her an parlamaktadır. Heyecan verici ve dönüştürücü olan da budur. Bunu aramak, bunu bulmak ve bunu yaşamaktır.

➤ Zor bir dönemden geçiyorsan,

➤ Sürekli aynı tekrarları yaşadığını, takılıp kaldığını ya da yaşamın içinde kapana kısıldığını hissediyorsan,

➤ İçindeki potansiyeli keşfedemediğini ya da yeterince değerlendiremediğini düşünüyorsan,

➤ Hayatına bir durgunluk hakimse… Yaşam ateşini alevlendirecek bir amaç,heyecan ve tutku arıyorsan, hikayeni gözden geçirme zamanı gelmiş demektir.

Sürekli dışarıyı ve diğerlerini izleyen gözlerimizi hikayemizin asıl kahramanına çevirerek.

Aile Dİzimi

Aile Dizimi ’nde insanların hiç tahmin edemedikleri, söyleyince kabul edemedikleri sorunlarının köklerine inilir, ebeveynlerinden ve yakın aile fertlerinden taşıdıkları yüklerin boşaltılmasına destek verilir. Danışanların şaşkınlıklarını sıkça dile getirdiği; farkındalık yaşayıp, aile içindeki yerlerini ve kendilerini kabul etmelerine; ve de engellerinden kurtulmalarına yardımcı olan sıradışı bir çalışma Aile Dizimi.

Aile Dizimi Çalışması Bert Hellinger’in Afrika’da yerlilerin arınma çalışmalarını izleyip inceledikten sonra sistematik hale getirdiği bir psikoterapi uygulamasıdır. Almanya’da ilk olarak otuz yıl kadar önce uygulanmaya başlamıştır.

Hellinger’in talebesi Svagito Liebermeister’dan aldığı eğitimlerin ardından, Dilek Öcekli üç yıldır Ağacım ofisinde Aile Dizimi çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.
Bu çalışma danışanların, ailelerinin içinde kendi yerlerini görebilme fırsatını yakalayıp, kendilerinin ve ebeveynlerinin, atalarının geçmişlerinin farkına varıp, onları kabul etmelerine yardımcı olur.

Kaç nesil evvelden yaşanmış erken ölüm, büyük kayıplar, açıklanmayan sırlar, cinayetler, tacizler, iflaslar gibi travmaların, haberimiz olmasa bile, yaşamımızı nasıl etkilediği; olumsuzluklar, yeni travmalar, hastalıklar, mutsuz ilişkiler, para yoksunluğu vs. olarak hayatlarımıza olan etkilerini bize keşfettiriyor Dilek Öcekli.
Bu sıra dışı çalışma, ailenizi ve geçmişinizi adeta bir tiyatroda izlemenize benzer.

Çalışma sonrası, engellerimizin bize getirdiği yüklerden kurtulup, yaşam yolumuzun nasıl açıldığını izlemek katılan herkes gibi sizleri de şaşırtacaktır.

Çalışmaya dahil olan herkes katılımcıdır. Hayattaki engellerini keşfetmek ve yüklerinden kurtulmak isteyenler ise, açılım isteyen katılımcılardır; süreç esnasında kendi aile bireylerini temsil eden kişileri kendileri seçebilirler.

Katılımcılar da her ne kadar açılım çalışması talep etmemiş olsalar da, gün boyunca kendi hayatlarından benzer pozisyonlara tanık olmaları halinde, bu kişilerin de blokaj çözülmeleri gerçekleşir

Aile Dizimi çalışmaları, açılım ve yorumlar, Dilek Öcekli tarafından yapılır.

Mutluluk Meditasyonu

Bedenden Bilince Atölyesi

Şeker Sanatı

Keçe Sabun ve Broş Atölyesi

Çamurdan Tılsım Atölyesi

Çamurla oynuyor, dualarımızı ve niyetlerimizi yoğuracağımız, sesimizle mühürleyeceğimiz boncuklar üretiyoruz.
Arzumuza göre, üreteceğimiz bu formlar, kolye, bilezik, tesbih gibi üzerimizde veya evimizde taşıyacağımız tılsımlara dönüşüyorlar.Makrome Atölyesi

Kokodema Atölyesi

Doğal Sabun Atölyesi

Parfüm Atölyesi

Cam Sanatı Atölyesi