Atölyeler

İngilizce Yaratıcı Drama Atölyesi:  Çocukların kişisel gelişimini doğrudan etkileyen; bilişsel ve duygusal becerilerini geliştirmek için yaşayarak öğrenme ve aynı zamanda yaratıcılıklarını geliştirecek doğaçlama çalışmasıdır.

Renkler Atölyesi: Renklerin birbiriyle dans ettiği ve hayal gücünün ortaya çıkmasında önemli bir araç olabilecek gelişim atölyesidir.

Hayal Et Canlansın : Çocuklarımızı düşünmeye ve hayal kurmaya yönlendirirken, bu hayallerin üç boyutlu objelere dönüşme macerasında eğlenmelerini sağlayacak, ortak bir hikaye kurgusunun parçası olarak materyal sınırlandırması olmadan yaratacakları bir atölyedir.

Dance and Painting: Çocuklarımızın kendilerini müziğe bırakacakları, dans ederken hislerine odaklanabilecekleri bedensel rahatlama sağlayan ve özgüven gelişimini destekleyen bir atölyedir. Renklerle düşünebilme, hissedebilme yetilerini ve dışavurumlarını geliştirmelerine yardımcı olur.

Sabun Atölyesi: Çocuklarımız seçecekleri renk, kuru çicek ve kokularla  istedikleri şekillerde sabunlarını tasarlayacaklar.

Kokodema Atölyesi: Çocuklarımız bu atölyede; toprağa dokunacak, hissedecek ve el becerilerini geliştirecekler. Kokodema bir Japon bonsai stilidir. Bitkinin köklerinin bir yosun topunun içine koyularak iple çevresinin sarılması işlemidir. Atölye sonunda evde yetiştirmeye devam edecekleri bir kokodemaları olacak.

Keçe Atölyesi: Doğadan gelen bir materyal olan keçe ile broş ve bebek başta olmak üzere sınırsız üç boyutlu tasarımlar üretecekler. Keçe ile çocuklarımızın hayal gücü birleşince üretilen malzemelere inanamayacaksınız.

Maske  Atölyesi: Çocuklarımız biraz keçe, biraz karton, rengarenk boyalar, kumaşlar ve daha çeşit çeşit malzeme ile birbirinden eğlenceli maskeler hazırlıyor. hayal dünyalarında özgürce yaratacakları maskelerle atölyenin sonunda bir maskeli partiye hazırlanacaklar. Eğlenecekleri, biraz dans edecekleri bir atölye.

T-shirt’ümü tasarladım: Kendi tshirtlerini tekstil kalemleri ve boyalarıyla diledikleri gibi boyayıp eğlenebilecekleri bir atölye.

Kostüm hazırlıyorum: Atölye için hazır bulunduracağımız materyaller ile seçilecek olan bir temaya ilişkin veya serbest yaratabilecekleri bir atölye tasarladık. İnce motor becerilerinin gelişimini hedeflediğimiz atölye aynı zamanda çocukları eğlenmelerini sağlayacak bir atölyedir.

Renklerin Dili ve Ebru Atölyesi:  Çocuklarımız bu atölyede renklerin anlamları, harmonisi ve birbiriyle karışmalarının hikayesini öğrenecekler. Kendi desenlerini oluşturacakları bu atölyede çocuklarımız renklerin büyüsüne kapılarak çok eğlenecekler.

Quiling Atölyesi: Kağıt  çocuklar için yaratıcılıklarını ortaya koyabilecekleri temel malzemelerden bir tanesi.  Bu atölyede çocularımız kağıt kıvırma yöntemiyle kitap ayracı, broş, hayvan figürleri üretebilirler.